През първото полувреме и двата състава атакуваха и търсеха попадението. Късметът се усмихна на гостите от Козлодуй, които успяха да отбележат гол и да открият резултата.

Малките „железничари“ натиснаха съперника и успяха да изравнят чрез Калоян Каменов. „Атлетик“ продължи да атакува, което доведе до нови два гола и резултатът набъбна до 1:3.

Домакините не се предадоха, търсейки точния удар. Калоян Каменов реализира второ попадение за момчетата на Стоян Стоянов, което върна „Локомотив“ в мача. Окрилени от попадението, „железничарите“ се втурнаха в атака и пет минути преди края на срещата отбелязаха за 3:3. Автор на изравнителното попадение стана Калоян Каменов, оформяйки своя хеттрик в двубоя.

„Гостите направиха много силен мач, като ни превъзхождаха най-вече физически изаслужаваха победата, но желанието на моите момчета и добрата игра в края даде резултат и не загубихме срещата“, заяви за MediaNews старши-треньорът на малките „железничари“ Стоян Стоянов.

Стартов състав: Преслав Илиев, Марчело Атанасов, Петър Пановски, Калоян Каменов, Цветомир Караиванов, Теодор Симеонов, Михаил Карашлийски (Мартин Абаджиев, Велян Костов, Константин Христов, Владимир Георгиев, Борислав Цветков, Иван Николов)

Останалите отбори от школата на „Локомотив“ (Мездра) стартират първенствата през следващата седмица.

На 23-ти септември младшата възраст приемат отбора на „Левски“ (Лом). Двубоят на терена с изкуствена настилка в Мездра е от 17:00 часа.

В петък старшата възраст гостува на „Ботев“ (Криводол), а в събота децата излизат срещу „Бдин“ във Видин.