© Красимир Каменов/ Радио "Видин"/БНР

Домакините поведоха с "гол от съблекалнята" още в 3-ата минута на мача, когато Тони Цветков засече с глава центриране от статично положение - резултат, който се запази до края на първото полувреме.

През втората част видинчани доминираха напълно на терена и вкараха още четири безответни гола, три от които паднаха в заключителните минути на двубоя. В 54-ата минута юношата Милчо Милчев покачи на 2:0, а в 84-ата минута капитанът Ивайло Иванов направи преднината на тима от крайдунавския град класическа.

Крайното 5:0 оформиха Людмил Иванов и младокът Петьо Кръстев с попадения в 86-ата и в 87-ата минута на срещата.

Осигурилият си вече завръщане в професионалния футбол Спартак (Плевен) срази на собствен терен Левски 2007 (Левски) с 3:0 и изпрати гостите в по-долната, четвърта дивизия. В другия решителен мач за оцеляване ОФК Трявна се наложи с 1:0 като гост над Янтра (Полски Тръмбеш) и запази своето място в групата за сметка на домакините.

Четвъртият тим, който беше застрашен от изпадане - Локомотив 1927 (Дряново), постигна спасителна победа у дома с 2:1 срещу третия - Севлиево.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Първа атомна (Козлодуй) - Ботев (Луковит) 5:0, Ком (Берковица) - Академик (Свищов) 3:0, Вихър (Славяново) - Янтра (Габрово) 1:1 и Партизан (Червен бряг) - Павликени 1:2.

Крайното класиране в Северозападната Трета лига през сезон 2018/2019 оглави Спартак (Плевен) със 79 точки, който влиза във Втора професионална лига. Втора е Янтра (Габрово) със 70 т., а трети - Севлиево с 59 т. Топ 6 допълват Вихър (Славяново) с 54 т., ОФК Павликени с 48 т. и Академик (Свищов) с 41 т.

След тежкото поражение на брега на Дунава ОФК Локомотив (Мездра) се смъкна две места по-надолу в таблицата и завърши на 12-о място с 37 точки и голово съотношение 49:67 - актив, натрупан след 11 победи, 4 равенства и15 загуби.

В дъното на таблицата са Левски 2007 (Левски) с 26 т. и Янтра (Полски Тръмбеш) с 24 т., които изпадат от групата.