Партизан поведе в резултата още в 6-ата мин. на мача, когато Милен Тонев вкара с глава за 1:0. Четвърт час по-късно Мартин Рашов възстанови равенството, но в 39-ата мин. Калоян Тодоров отново изведе домакините напред - от дузпа, отсъдена за нарушение в пеналта срещу Иво Иванов. До края на първата част пропуски за червенобреждани направиха Иванов, Тонев и играещия треньор Любомир Иванов, а на два пъти вратарят на "червено-черните" Ивайло Сайков парира опасни удари на Румен Миков.

Десетина минути след почивката Тонев покачи на 3:1, а в 70-ата мин. Ангел Русев затвърди превъзходството на "шумкарите". Крайното 5:1 оформи капитанът на домакините Галин Великов с изключително красив гол в самия край на двубоя.

© Станислав Костадинов

ОФК Локомотив (Мездра) започна в следния титулярен състав Ивайло Сайков (кап.), Момчил Манчев, Калоян Караджинов, Мартин Михайлов, Станислав Шарлийски, Стефан Георгиев, Светослав Валериев, Мартин Рашов, Симон Николов, Християн Константинов и Красимир Георгиев. Старши треньор - Валери Цветанов.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Янтра 2019 (Габрово) - Ком (Берковица) 2:1, Първа атомна (Козлодуй) - ОФК Павликени 0:2, Бдин 1923 (Видин) - Севлиево 0:3, Ювентус 95 (Малчика) - Дреновец 2:2, Вихър (Славяново) - Локомотив 1927 (Дряново) 4:0 и ОФК Трявна - Академик (Свищов) 2:1.

Есенен първенец е Янтра 2019 (Габрово) с 33 точки, следван от Севлиево с 29 и Вихър (Славяново) с 28 т. Топ 6 допълват Партизан (Червен бряга) с 25 т., ОФК Павликени с 22 т. и Дреновец с 20 т.

Локо (Мездра) засега е на осма позиция с 15 точки и голово съотношение 15:20 - актив, натрупан след 4 победи, 3 равенства и 6 загуби. Следващият в класирането обаче Локомотив 1927 (Дряново), който е само на точка зад "железничарите" има един мач по-малко - домакинство срещу опашкаря Ювентус 95 (Малчика), и дори при частичен успех в него, ще ги измести от осмото място.

Шампионатът в третия футболен ешелон на северозапада ще бъде подновен напролет.