Двубоят бе лишен от каквато и да е интрига, като още до почивката локомотивци поведоха с 8:1. Головата серия откри още в 4-ата мин. ветеранът Илия Илиев с точен удар по земята за 1:0. Три минути по-късно Валдемар Стоянов пропусна дузпа, но секунди по-сетне отново той засече с глава центриране от десния фланг на Владимир Найденов и покачи на 2:0. В 10-ата мин. неговият партньор в атаката Румен Рангелов нахлу на скорост в пеналта и направи преднината на "железничарите" класическа.

В 19-ата мин. след самостоятелен пробив Влади Найденов се разписа за 4:0, а в 27-ата мин. Илиев стреля към опразнената врата и в стремежа си да изчисти топката Стивън Мильов си отбеляза автогол. В 35-ата мин. Валди Стоянов се възползва от хубав извеждащ пас на новото попълнение Любослав Младенов за 6:0, а две минути по-късно след асистенция на Найденов Рангелов отново бе точен и резултатът набъбна на 7:0.

Три минути преди почивката Александър Сайков вкара красив гол от пряк свободен удар от границата на наказателното поле, който изненада неприятно неговия брат Ивайло Сайков (иначе със сигурни намеси в мача) и намали на 7:1. Секунди преди антракта обаче Илиев изведе Стоянов на чиста стрелкова позиция и той покачи на 8:1.

През второто полувреме символичните домакини отбелязаха още четири безответни гола за крайното 12:1, като на три пъти се разписа Рангелов, а веднъж вкара Тихомир Найденов-Бизнеса.

Локо (Мездра) започна в състав: Ивайло Сайков, Александър Иванов, Ивайло Желязков, Момчил Манчев, Цветомир Янков, Владимир Найденов, Николай Михайлов, Любослав Младенов, Валдемар Стоянов (кап.), Илия Илиев и Румен Рангелов. След почивката новият старши треньор на отбора Николай Николов-Колчо пусна в игра Тихомир Найденов, Божидар Ватов и Иван Христов.

Заради вирусни заболявания, контузии или служебни ангажименти спаринга пропуснаха редица основни състезатели на "червено-черните" - Камен Каменов, Кирил Кръстев, Брайан Стоянов, Любослав Петров, Марио Иванов, Алексзандър Петров и др.

Следващата контрола на ОФК Локомотив е в сряда, 30 януари, от 14:30 часа с есенния лидер в "А" ОФГ Монтана Бойчиновци. Останалите проверки на "железничарите" по време на зимната им подготовка са на 2 февруари с Надежда (Доброславци), на 9 февруари Балкан (Ботевград) и на 16 февруари с Расово.