„Пещера“ можеше да открие резултата още в самото начало на мача, но кълбото прелетя покрай левия стълб на вратата, пазена от Вълчев.

Десетина минути по-късно Стоян Иванов напредна по левия фланг и центрира към наказателното поле, но новото попълнение в състава на Диан Попов се засуети и топката излезе в аут.

В средата на първата част, преди изпълнение на корнер, двата тима се сдърпаха във вратарското поле. Причината бе борба за предимство при изпълнение на ъгловия удар. При това изпълнение домакините имаха и претенции за игра с ръка, но те не бяха уважени.

Малко след това гостите създадоха чисто положение за гол, но стражът на „Локомотив“ отрази удара.

Мездренчани поведоха в 33-ата минута, когато новото попълнение Тихомир Динев изненада вратаря на гостите с диагонален удар.

До края на първата част не се случи нищо интересно и на почивката двата тима се оттеглиха при резултат 1:0.

Второто полувреме започна ударно за „Локомотив“, който увеличи преднината си и си подсигури класиране напред в турнира. Гроздан Илиев изпълни ъглов удар, Николай Ганчев надскочи всички и с глава не остави шанс на стража на гостите, правейки резултата 2:0.

Дванайсет минути по-късно домакините пропуснаха страхотна възможност за трети гол. Чудесната контраатака тръгна от центъра на терена, влезлият на паузата Иван Аспарухов – младши напредна и пусна пас към Антонио Йорданов, който обаче бе неточен, пращайки кълбото в напречната греда.

До края на мача не паднаха повече попадения и двубоят завърши 2:0 в полза на „Локомотив“.

„Локо“: Васил Вълчев, Светослав Бонев, Генади Петров (к.), Стоян Иванов (Паоло Петков), Николай Ганчев, Гроздан Илиев, Пламен Венелинов, Михаил Иванов, Антонио Йорданов, Тихомир Динев (Иван Аспарухов), Красимир Ангелов
старши треньор: Диан Попов

„Пещера“: Бисер Орлинов, Младен Сергеев, Младен Младенов, Момчил Симеонов (Емил Маринов), Иван Иванов, Юлиян Младенов, Младен Николаев, Радослав Радославов (Огнян Огнянов), Атанас Василев, Слави Желев (Адалберт Манев), Михаил Манчев (Валентин Трифонов)
старши треньор: Ивайло Петков

На полуфинала за Купата на АФЛ „Локомотив“ (Мездра) ще играе с победителя от мача „Локомотив“ (Горна Оряховица) – „Локомотив“ (Дряново).