Домакините започнаха напористо двубоя и още в самото начало можеха да поведат в резултата - изстрел от непосредствена близост на капитана Борис Тончев обаче срещна десния страничен стълб. В 17-ата мин. Костадин Пилитов комбинира в пеналта с Илия Илиев и опитният майстор с премерен удар се разписа за 1:0.

В 35-ата мин. отново Пилитов нахлу на скорост в наказателното поле, където бе фаулиран и главният рефер Емилиян Тодоров посочи бялата точка. При изпълнението на дузпата Илиев с лекота покачи на 2:0.

Три минути по-късно Камен Каменов навърза по левия фланг няколко бранители на гостите и сервира топката на добре пласирания се Илия Илиев, който направи преднината на локомотивци класическа, оформяйки своя хеттрик в мача.

През второто полувреме домакините можеха да стигнат до още по-убедителен успех и само отличните намеси на вратаря Илия Гецковски спасиха селановчани от разгром. Стражът на гостите отрази дузина опасни удари на Найденов, Пилитов, Каменов, Илиев, Велинов и Йорданов.

Пет минути преди края на редовното време Борис Тончев изведе с прецизен пас Марио Велинов, който с удар от движение оформи крайното 4:0.

Локо (Мз) игра в състав: Веселин Цветковски, Николай Генов, Камен Каменов (66 мин. Томислав Тодоров), Мартин Монов, Емил Борисов (46 мин. Ивайло Димитров), Александър Миков (75 мин. Пламен Йорданов), Костадин Пилитов (80 мин. Константин Велинов), Илия Илиев, Тихомир Найденов (64 мин. Марио Велинов), Борис Тончев (кап.), Марио Иванов; треньор Иван Георгиев-Саки.

Останалите три отбора от община Мездра записаха следните резултати: Скала 2015 (Оселна) - Манастирище 1:2, Околчица (Моравица) - Балкански (Михайлово) 12:0 и Скала (Зверино) - Искър 1923 (Роман) 1:4.

След този категоричен успех, 12-ти през сезона, Локо (Мездра) продължава да е втори в таблицата с 38 точки и голово съотношение 48:15. Лидер е Манстирище с 44 т., а трета е Огоста (Хайредин) с 34 т.

В следващия кръг Локо (Мз) гостува на Искър 1923 (Роман). Местното дерби е на 2 април (неделя) от 17:00 часа.