Двубоят започна отлично за „железничарите“, които имаха куп възможности да разгромят съперника, но прибързаността попречи в завършващия удар.

До 10-та минута с пропуски се отчетоха Паоло Петков и Божидар Цветков. Първо Петков стреля неточно, а след това деветката на „Локо“ прати кълбото над вратата.

В средата на първото полувреме вратарят на гостите отрази удар на капитана на мездренчани Росен Крумов.

В 34-ата минута Християн Ивов стреля, вратарят на „Първа атомна“ изби, топката се озова в Ивов, който този път не сгреши и откри резултата.

Две минути по-късно Росен Крумов удвои преднината на домакините с топовен изстрел, след асистенция на Божидар Цветков.

Малко преди края на първото полувреме Иван Маринов надскочи всички в наказателното поле и не остави шанс на Никълас Петров, намалявайки резултата на 2:1.

През втората част домакините редяха пропуск след пропуск. Това сякаш окрили „атомците“, които изравниха след статично положение.

„Локомотив“ опита да върне преднината си и да потърси трите точки, но ударите на „железничарите“ бяха неточни.

„Първа атомна“ успя да стигне до трето попадение след хубава контраатака, правейки резултата 3:2.

До края на срещата не се стигна до гол и така гостите се поздравиха с успеха.

Стартови състави:
„Локомотив“: Никълас Петров, Александър Лазаров, Владислав Стефанов, Михаил Иванов, Валентин Христов, Паоло Петков, Ралин Тодоров, Росен Крумов (к.), Християн Ивов, Светослав Бонев, Божидар Цветков (Йоан Цанев, Цветомир Тодоров, Петко Стайков, Константин Здравков)
старши треньор: Владимир Найденов

„Първа атомна“: Александър Хърлечанов, Мартин Христов, Кристиян Щерев, Иван Маринов, Никола Иванов, Росен Асенов, Велислав Китипов, Емануел Недялков (к.), Християн Говедарски, Антоан Паскалев, Божидар Каменов (Кристиян Петров, Валентин Лехчевски, Калоян Ергеледжиев, Георги Михайлов)
старши треньор: Цветан Гунев

Главен съдия: Илиян Маринов (Враца)

Така след този кръг „Локомотив“ вече е трети с актив от 28 точки. На второ с две точки аванс е тимът на „Ботев“ (Враца), който разби „Монолит“ (Бяла Слатина) с 8:1, а лидер в подреждането е „Бдин“ (Видин) с 31 точки.