Отборът на "Локо" (Мездра) изигра втората и последна си контрола преди началото на пролетния полусезон, в която момчетата настарши треньора Ники Нинов показахапо-организирана и по- качествена игра. Първото полувреме премина на приливи и отливи, но в играта на „железничарите” имаше повече футбол и настроение. В 10-ата мин. капитанът на гостите Валдемар Стоянов стреля от границата на наказателното поле в напречната греда, а 8 минути по-късно негов гол с глава беше отменен поради съмнителна засада.

През втората полувреме постепенно локомотивци наложиха териториален и игрови превес, който успяха да материализират с две безответни попадения. Пръв откри резултата плеймейкърът Светослав Валериев в 67-ата мин., който получи извеждащ пас на отлично игралия Гроздан Илиев ,и откри резултата за 0:1.

Осем минути по-късно, в 75-ата мин., капитанът на червено-черните Валдемар Стоянов покачи на 0:2, засичайки центриране от десния фланг на най-новото попълнение в състава - Алекс Савчев. 18-годишният юноша и другият младок - 20-годишният вратар Милен Георгиев, направиха много добро включване след почивката. Освен головата асистенция, Савчев на два пъти излезе на чисти стрелкови позиции, но не успя да отбележи, а в самия край на срещата, Георгиев отрази опасен удар на Борис Тончев.

ОФК "Локомотив" игра в състав: Ивайло Сайков, Владимир Стоянов, Михаил Михайлов, Стоян Терзиев, Мартин Михайлов, Браиан Стоянов, Гроздан Илиев, Светослав Валериев, Боби Симеонов, Валдемар Стоянов (кап.) и Матю Майкъл (Алекс Савчев, Милен Георгиев).

Това бе втората и последната контрола за момчетата на старши треньора Николай Нинов преди подновяването на шампионата в Северозападната Трета лига. В първия пролетен кръг "Локо" (Мездра) гостува на "Първа атомна" (Козлодуй).

Двубоят е на 8 март (неделя) от 15:00 часа в крайдунавския град.