Домакините поведоха в резултата още в 8-ата минута на мача, когато Тихомир Найденов-Бизнеса бе изведен от капитана Илия Илиев зад отбраната на гостите и хладнокръвно се разписа за 1:0. Последваха няколко фрапантни пропуски, при които Брайан Стоянов, Тихомир Найденов и Любослав Петров можеха да затвърдят преднината на "червено-черните". Вместо това, в 32-ата минута при една от епизодичните атаки на хайредници централният нападател Пламен Първанов вкара изключително красив гол от около 25 метра и възстанови равенството - 1:1. До почивката малшанс пред гола имаха Костадин Пилитов, Николай Генов и Стоянов.

След почивката гостите създадоха повече чисти голови положения - опасни удари отправиха Мартин Марков, Александър Ангелов и Първанов, а изстрел на Християн Христов срещна напречната греда. Домакините също можеха да отбележат отново - непростими пропуски от непосредствена близост обаче направиха Пилитов и влезлият като резерва Момчил Манчев.

Така се стигна до 74-ата минута, когато Огоста вкара победното си попадение, при което останаха сериозни съмнения за засада. Тогава Илиев бе фаулиран в центъра на терена, главният рефер Владимир Палански (ръководил иначе перфектно мача) прецени, че няма нарушение и даде знак играта да продължи. При последвалата контраатака двама футболисти на хайрединци останаха зад отбраната на локомотивци, страничният рефер Сергей Якимов не вдигна флага и Людмил Николов прехвърли стража на домакините за крайното 1:2.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Манастирище - Миньор 2017 (Згориград) 5:0, Околчица (Моравица) - Искър 1923 (Роман) 5:1, Ботев (Криводол) - Монолит (Манастирище) 6:1, Септември 98 (Гложене) - Ботев (Рогозен) 4:2 и Балкански (Михайлово) - Ботев (Бърдарски геран) 2:3. Скала 2015 (Оселна) по програма почиваше.

Начело в класирането е Огоста (Хайредин) с 16 точки, следвана от Манастирище с 14 и ОФК Локомотив (Мездра) с 13 т. Скала 2015 (Оселна) е шеста с 9 т., а Околчица (Моравица) е седма с две точки по-малко.

В следващия кръг Локо (Мездра) почива. Скала 2015 (Оселна) гостува на Искър 1923 (Роман), а Околчица (Моравица) излиза на Ботев (Бърдарски геран). И двата мача са в събота, 7 октомври, от 16:00 часа.