Плеймейкърът Илия Илиев изведе локомотивци напред в резултата още в самото начало на мача с точен изстрел от непосредствена близост за 0:1. В средата на първото полувреме новото попълнение в отбора Кирил Кръстев покачи на 0:2 - негов първи гол в официална среща с екипа на мездренци. В самия край на първата част Валдемар Стоянов направи преднината на гостите класическа, след перфектно изпълнен пряк свободен удар. Почетното попадение за домакине реализира Цветелин Стефанов в заключителните минути на двубоя.

Срещу Септември (Гложене) Локо (Мездра) започна в следния титулярен състав: Апостол Апостолов, Емил Борисов, Ивайло Желязков, Явор Янков, Камен Каменов, Николай Генов, Любослав Петров , Илия Илиев, Кирил Кръстев, Валдемар Стоянов (кап.) и Марио Иванов. Впоследствие в игра влязоха Ивайло Димитров, Никола Мишев и юношите Константин Велинов и Цветомир Николов.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Монолит (Манастирище) - Околчица (Моравица) 3:1, Ботев (Криводол) - Скала 2015 (Оселна) 4:2, Огоста (Хайредин) - Миньор 2017 (Згориград) 5:1, Искър 1923 (Роман) - Манастирище 1:1 и Ботев (Рогозен) - Балкански (Михайлово) 10:0. Ботев (Бърдарски геран) по програма почиваше.

Начело в класирането е Огоста (Хайредин) с 36 т., пред ОФК Локомотив и Монолит (Манастирище) с по 31 т., като мездренци са с мач по-малко. Четвърти излезе Ботев (Криводол) с 28 т, пета е Околчица (Моравица) с 25 т., а шесто-седмо място делят Манастирище и Скала 2015 (Оселна) с по 24 т.

В следващия кръг Локо (Мездра) приема Ботев

(Криводол). Интригуващият двубой е идната неделя, 25 март, от 15:30 часа на

градския стадион. Ден по-рано Околчица (Моравица) посреща в Мездра Ботев (Рогозен), а Скала 2015 (Оселна) е домакин в Зверино на Монолит (Манастирище).