© Община Мездра

Валдемар Стоянов изведе гостите напред в резултата в 17-ата минута на двубоя от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на противников състезател.

Три минути след почивката Милен Петров върна домакините в мача, но с две попадения на Антонио Йорданов мездренските локомотивци напълно заслужено си тръгнаха с трите точки от крайдунавския град. Най-напред в 63-ата минута той се възползва от извеждащ пас на Красимир Георгиев, а в 71-ата минута наказа груба грешка в отбраната на свищовлии за крайното 1:3.

Локо (Мездра) започна в следния титулярен състав: Ивайло Сайков, Стефан Георгиев, Калоян Караджинов, Момчил Манчев, Мартин Михайлов, Симон Николов, Светослав Валериев, Марио Иванов, Валдемар Стоянов (кап.), Красимир Георгиев, Антонио Йорданов. Впоследствие в игра влязоха Мартин Рашов и Християн Константинов.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Първа атомна (Козлодуй) - Янтра 2019 (Габрово) 0:3, Ком (Берковица) - Вихър (Славяново) 0:0, Севлиево - Павликени 5:1, Партизан (Червен бряг) - Ювентус 95 (Малчика) 6:0, Бдин 1923 (Видин) - Дреновец 0:1, Трявна - Локомотив 1927 (Дряново) 1:1.

Начело в класирането е тимът на Севлиево с актив от 10 точки, следван от Янтра 2019 (Габрово), ОФК Локомотив (Мездра) и Дреновец с по 9 т.

В следващия кръг по програма Локо (Мездра) трябваше да приеме идната неделя, 8 септември, лидера Севлиево. Тъй като обаче в петък, 6 септември, гостите играят с Нефтохимик 1962 (Бургас) за Купата на България, двубоят е отложен и ще бъде насрочен допълнително за друга дата от Зоналния съвет на БФС - Велико Търново.