Десният бек Емил Борисов изведе домакините напред в резултата още в 10-ата мин. на мача, засичайки с глава центриране отдясно на Костадин Пилитов. Осем минути по-късно след изпълнение на корнер Пилитов вкара изключително красив гол от около 25 метра с атрактивно воле от въздуха, а секунди по-късно с диагонален удар Момчил Манчев направи преднината на локомотивци класическа - 3:0. До края на първото полувреме се разписаха още Брайан Стоянов (22 мин.), Любослав Петров (30 мин.), Костадин Пилитов (42 мин.) и Илия Илиев (45 мин.) за разгромното 7:0 на почивката.

През втората част "железничарите" продължиха своята голова серия с нови четири попадения - на Брайан Стоянов в 54-ата мин., на Любослав Петров в 56-ата мин. и на влезлия като резерва юноша Константин Велинов в 59-ата и в 70-ата мин.. Особено красив бе първият гол на Велинов, който прехвърли технично вратаря на гостите Мирослав Владинов в стил "Христо Стоичков". В крайна сметка главният рефер Симеон Къчовски се смили над изпадналия в нокдаун тим на Монолит и в 80-ата минута свири край на срещата при хандбалния резултат 11:0.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Скала 2015 (Оселна) - Ботев (Рогозен) 3:1, Околчица (Моравица) - Огоста (Хайредин) 1:2. Манастирище - Ботев (Бърдарски геран) 3:0 (служ.). Миньор 2017 (Згориград) - Искър 1923 (Роман) 1:2 и Септември 98 (Гложене) - Ботев (Криводол) 1:5. Балкански (Михайлово) в този кръг почиваше.

След този категоричен успех, трети от началото на сезона, Локо (Мездра) излезе начело в класирането с 10 точки. Със същия точков актив, но с по-лоша голова разлика, втори е Манастирище. Трето-четвърто място делят Скала 2015 (Оселна) и Монолит (Манастирище) с по 9 т., а Околчица (Моравица) е осма с 4 т.

В следващия кръг ОФК Локомотив (Мездра) гостува на Ботев (Рогозен), а Скала 2015 (Оселна) - на Огоста (Хайредин). И двата мача са в неделя, 24 септември, от 17:00 часа. Околчица (Моравица) по програма почива.