„Железничарите“ имаха превес през целия двубой. Половин час след началния съдийски сигнал обаче топката спря в мрежата им при контраатака на домакините. Искър остана с намален състав, защото негов футболист спря с фаул откъсващия се сам срещу вратаря Пламен Венелинов. Същият изравни резултата в 60-ата минута с шут по диагонала. Малко след това съотборникът му Васислав Димитров получи втори жълт, респективно червен картон за спорно отсъдено нарушение. Обратът стана факт в 74-ата минута, когато романският вратар в опита си да изчисти топката я насочи в тялото на противник, и от рикошета тя се озова в мрежата му –1:2.

Секунди преди края, реферът отсъди дузпа и равенството беше възстановено. При дузпите за Локо вкараха и петимата определени от треньора Николай Нинов – Николай Ганчев, Пламен Венелинов, Давид Стоянов, Митко Милчев и Радослав Зарев. Един от изпълнителите на Роман пропусна да реализира. Така Локомотив се класира за врачанския финал на турнира, където негов съперник ще е победителят от утрешния двубой Огоста (Хайредин) – Септември (Гложене).

Източник: sportal.bg