© Мирослав Гетов

Срещата започна перфектно за домакините, които откриха резултата още в 4-ата минута. След нарушение в центъра на терена, Митко Красимиров изведе Ивайло Златев, който прати топката в мрежата на врачани с хубав удар от точката за дузпа.

В 26-ата минута Христиан Петков от „Ботев“ (Враца) стреля, но кълбото премина на сантиметри покрай десния стълб на „железничарската“ врата. Четири минути по-късно футболист от състава на гостите получи контузия и бе заменен принудително.

В 41-ата минута „червено-черните“ имаха добра възможност да удвоят преднината си, получавайки фаул в близост до наказателното поле, но Пламен Венелинов прати топката встрани.

Заради прекъсването около контузията на футболиста на врачани, реферът даде 3 минути продължение, въпреки това играта продължи 4 минути след редовните 45. В последните секунди на продължението гостите изравниха след страхотен изстрел от границата на наказателното поле. Влезлият като резерва Йордан Желев не остави шанс на стража на „Локомотив“, пращайки кълбото в сглобката. Така първата част завърши при равенство 1:1.

През второто полувреме домакините натиснаха съперника, мотивирани за победата. Още в първите минути се откри възможност пред Николай Ганчев, който стреля неточно с глава. Шест минути по-късно и удар на Ивайло Златев също бе далеч от целта.

В 60-ата минута Митко Красимиров открадна една топка в центъра на терена, напредна и стреля, но кълбото премина на сантиметри покрай гредата. Две минути след това Ивайло Златев си спря топката в наказателното поле и опита да изненада вратаря на гостите със странична ножица, но я прати високо над напречната греда.

Все пак натискът на „Локомотив“ даде резултат в 85-ата минута, когато Николай Ганчев получи пас от Пламен Венелинов и не остави шанс на стража на врачани за 2:1. Така с този успех „железничарите“ събраха актив от 7 точки и голова разлика 8-14.

Състави: „Локомотив“: Никълс Петров, Мариян Кусев, Генади Петров (к.), Васислав Димитров, Стоян Иванов, Митко Красимиров (Гроздан Илиев), Петьо Петков (Паоло Петков), Николай Ганчев, Пламен Венелинов, Лионел Матадос, Ивайло Златев (Радослав Зарев)
старши треньор: Николай Нинов

„Ботев-2“ (Враца): Любомир Василев, Валентин Томов, Веселин Борисов (Йордан Желев), Йоан Иванов, Никола Нейчев, Кристиян Георгиев (Станислав Петков), Любослав Петров (к.), Митко Панов, Теодор Георгиев, Христиан Петков (Пламен Спасов), Тодор Георгиев (Асен Русинов)
старши треньор: Лукан Луканов

В следващия кръг „червено-черните“ гостуват на „Левски 2007“ (Левски). Двубоят е на 9-ти октомври от 16:00 часа.