Двубоят започна обещаващо още с първия съдийски сигнал. Мездренските „железничари“ вдигнаха оборотите и подсказаха, че са тук, за да спечелят. Първоначално домакините се опитаха да наложат някакъв домакински натиск, но мездренчани бързо ги отказаха със стабилна игра в средата на терена. Така в 20-та мин. на срещата, след бърза атака отляво, топката попадна във Васил Калоянов и той направи безпомощен стража на домакините за 0:1. Седем минути по-късно, в 27-а мин., Калоянов за втори път опъна мрежата на дряновчани за 0:2. До края на първата част Калоянов пропусна да запише хеттрик на сметката си, а Михаил Иванов не успя да направи резултата класически след отменен гол при съмнителна засада.

Второто полувреме започна с подчертан превес за мездренските „железничари“, които доминираха по целия терен и не позволиха на домакините да създадат някое опасно положение пред вратата на Асенов. Все пак в 87-та мин. гл. рафер отсъди пресилен фаул на границата на наказателното поле на мездренчани, изпълнен от

Светломир Събев, при който след рикошет топката премина голлиниятаза 1: 2, при който резултат завърши двубоят.

Така след третия кръг Локомотив (Мз) е с пълен актив от точки с голова разлика 8:2 и продължава да бъде в челото на временното класиране.

Наставникът на Локо (Мз) Диан Попов коментира за MediaNews, че е изключително доволен от неговите момчета: „Удовлетворен съм не само от трите точки, но и от показаното на терена. Владеехме топката през по-голямата част от времето, показахме и характер, и тактическа дисциплина, което е най-важното в един мач. Вярвам, че отборът ни върви във възходяща посока. Поздравявам момчетата за победата и вече мислим за следващия мач“.

Диан Попов заложи на следния състав – Васил Асенов, Стефан Стефанов, Генади Петров(к) (55- Ив. Орлинов), Васил Сапунджиев, Николай Ганчев, Д. Иванов, Ивайло Бояджиев(80 – Ив. Аспарухов), Светослав Валериев, Васил Калоянов, Ив. Иванов(60 – Тодор Горанов), Ваньо Иванов.

В следващия кръг Локомотив приема на своя стадион новака Боруна (Царева ливада). Срещата е на 27 август (събота), 18:00 ч: