Срещата започна с бързо темпо и още в 6-та мин. Лионел Матадос центрира към наказателното поле на гостите, където защитник се опита да овладее топката, но сгреши. Кълбото попадна у капитан на „червено-черните“ Браиан Стоянов, който не сгреши, и изведе домакините напред в резултата.

Гостите се вдигнаха на щурм, за да изравнят, но атаките им бяха парирани от добре изградената защита на "железничарите". В стремежа си да върната попадението, играчите на „Вихър“ пуснаха в действие и груба игра, която обаче не им помогна. Момчетата на Ники Нинов стояха добре на терена и хладнокръвно укротяваха съперника в бяло. До края на първото полувреме играта бе равностойно, но до ново попадение не се стигна.

Втората част започна със същото високо темпо, като вихренци натиснаха и създадоха няколко опасни ситуации, но с отличната си игра и страхотни спасявания, стражът на „червено-черните“ Кристиян Дяков запази вратата си суха.

Едва в 70-ата минута гостите стигнаха до изравняване след гола на Светослав Кръстев, но радостта им бе кратка. В ответната контра на локомотивци Лионел Матадос подаде добре на току-що влезлия Валдемар Стоянов, който не остави шанс за вратаря на Вихрен, и върна преднината за домакините.

В първата минута на добавеното 3-минутно продължение, Лионел Матадос, с отлични изяви през целия мач, получи от дълбочина прецизен пас, финтира защитник на Вихър и с много точен плътен удар направи резултата 3:1, с което увенча отличната игра на целия отбор.

Стартови състави::

Локомотив (Мездра): 31. Кристиян Дяков, 4. Мартин Михайлов, 21. Генади Петров, 19. Васислав Димитров, 18. Светослав Валериев, 8. Гроздан Илиев, 6. Николай Ковачев, 3. Давид Стоянов, 11. Лионел Матадос, 10. Браиан Стоянов (К), 88. Милен Василев (66-Валдемар Стоянов)
Ст. треньор – Николай Нинов

Вихър (Славяново): 12.Теодор Тодоров, 6. Любомир Борисов, 3. Тони Паликушев, 4. Светослав Кръстев, 17. Станислав Иванов, 18. Жюлиен Бенков, 10. Йоан Петков, 8. Цветан Петров, 7. Милен Тодоров, 11. Константин Генков (К), 20. Иван Иванов (57 – Денислав Русев)
Ст. треньор – Николай Боянов

Гл. съдия- Петър Кузев, асистенти - Ивелин Конов и Калин Кинов, 4-ти съдия – Славян Добрев, делегат на БФС – Емил Младенов

Жълти картони: Гроздан Илиев, Браиан Стоянов (Л), Денислав Русев, Цветан Петров, Константин Генков, Милен Тодоров (Вихрен)