Двубоят от 27-ия кръг на първенството в Северозападната Трета лига започна кошмарно за домакините от Мездра. Още в 3-та минута юношата Валентин Христов фаулира съперник в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Николай Георгиев, който прати Ивайло Сайков в обратния ъгъл и откри резултата.

Десет минути по-късно гостите изпълниха фаул, но стражът на мездренчани внимаваше и отрази удара. Малко след това гостите пропиляха отлична възможност за удвояване на преднината си, след като футболист в „червено-черно“ прати кълбото високо над напречната греда.

В 23-ата минута „железните“ удвоиха резултата, след попадение на Христо Цонев. Само две минути по-късно футболист на гостите се озова сам срещу Ивайло Сайков, но вратарят на „Локомотив“ (Мездра) показа класа и изби топката.

В 28-ата минута шут от воле на Гроздан Илиев прелетя над вратата, пазена от Иван Петров.

И второто полувреме започна по най-лошия възможен начин за домакините. Само две минути след подновяването на играта, гостите направиха резултата класически. В герой за „железничарите“ от Дряново се превърна Христо Цонев, който напредна през центъра и се разписа за 0:3.

След час игра Милен Василев опита да изненада стража на гостите с далечен шут, но ударът му бе неточен. В 66-ата минута, влезлият като резерва Рачо Иванов стреля, Сайков изби, но топката се озова в непокрития Христо Цонев, който я прати в мрежата за 0:4.

В 74-ата минута падна единственото попадение за домакините. „Локомотив“ получи фаул на около 25 метра от вратата. Зад топката застана Лионел Матадос, който не остави шанс на вратаря на гостите и върна един гол за 1:4.

Крайното 1:5 оформи Христо Цонев в 88-ата минута с прехвърлящ удар, отбелязвайки четвъртото си попадение в срещата.

„Локомотив“ (Мз): Ивайло Сайков, Росен Крумов, Генади Петров, Васислав Димитров, Валентин Христов (Александър Лазаров), Гроздан Илиев, Никола Цолов, Лионел Матадос, Милен Василев, Валдемар Стоянов (к.) (Цветко Иванов), Светослав Бонев (Ралин Тодоров)
старши треньор: Николай Нинов

„Локомотив“ (Др): Иван Петров, Иван Донец, Денчо Шепкалиев (Никола Василев), Илиян Илиев, Андрей Петров, Константин Йорданов (к.), Делян Дончев, Николай Георгиев, Станислав Йорданов, Стелиян Михайлов (Рачо Иванов), Христо Цонев
старши треньор: Пламен Обрешков

Главен съдия: Даниел Иванов – Видин

Така след този двубой мездренските „железничари“ остават с 37 точки и са девети във временното класиране.

В следващия кръг „Локомотив“ гостува на „Вихър“ (Славяново). Срещата е на 25-ти април, от 17:00 часа.