Символичните гости от града на люляците поведоха в резултата с "гол от съблекалнята”. Още в 3-ата минута офанзивният халф на „оранжевите” Веселин Васев нахлу на скорост в пеналта, където бе съборен от десния бек на ерденчани Ангел Цолов и главният рефер Георги Давидов отсъди дузпа. При изпълнението на 11-метровия наказателен удар Методи Костов бе точен за 0:1. До края на първото полувреме двата отбора имаха по една чиста възможност да отбележат - пропуски обаче направиха Васев за Литекс и Георги Цеков за Кариана.

През втората част възпитаниците на треньора Георги Владимиров тръгнаха по-смело в атака и закономерно стигнаха до изравнителен гол. Това стана в 64-ата мин., когато след продължително разбъркване пред вратата на съперника Борис Петков с удар от дистанция върна своя отбор в мача - 1:1. Десетина минути по-късно ерденчани можеха да направят дори пълен обрат, но Цветелин Анжелов не успя да засече остро центриране от левия фланг на капитана Евгени Игнатов-Бамзе.

И когато всички вече очакваха изпълнението на дузпите, Литекс стигна до победно попадение. Четири минути преди края на редовното време Радослав Байчев свали с глава топката в пеналта на Антоний Балъков и племенникът на Краси Балъков се разписа за крайното 1:2.

Останалите три четвъртфинални двубои са: ЦСКА 1948 (София) - Беласица (Петрич) в Зона Югозападна България, Спортист (Ковачевец) - Черноморец (Балчик) в Зона Североизточна България и Родопа (Смолян) - Загорец (Нова Загора) в Зона Югоизточна България.