Двубоят започна с пропуск на Мариян Огнянов още в 3-та мин. Седем по-късно защитникът Раиф Мурадов с далечен шут изненада вратаря Радослав Рашков и откри резултата. 2-0 направи юношата на Монтана Петко Петков в 24-та мин., който с ефектна задна ножица изпрати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата.

До края на полувремето и след почивката футболистите на Левски продължиха да тормозят защитата на съперника, но Георги Цеков и на два пъти Мариян Огнянов пропуснаха да направят разликата класическа. В 74-та мин. домакините останаха с 10 души на терена. Тогава вратарят Деян Вълков спря с нарушение извън пеналта откъсналия се сам срещу него Ростислав Данчев и главният съдия Росен Гановски му показа директен червен картон.

Самостоятелен рейд на Петко Петков завърши с удар покрай вратата в 84-та мин. В третата минута на добавеното време Ростислав Данчев се справи с двама защитници на домакините и не остави никакъв шанс на резервния страж на Левски Иван Ризов вкарвайки почетния гол за Янтра.

Левски (Лом) – Янтра (Полски Тръмбеш)

Левски: Деян Вълков, Алекс Георгиев, Николай Христов-кап., Раиф Мурадов, Лъчезар Георгиев, Деян Иванов, Гален Ненов, Мартин Динов, Мариян Огнянов, Георги Цеков, Петко Петков. Треньор: Благой Кръстанов.

Янтра: Радослав Рашков-кап., Красен Славчев, Александър Божуранов, Бранислав Ботев, Емилиян Ангелов, Исмаил Мастънов, Любомир Генчев, Николай Иванов, Ростислав Данчев, Янислав Илиев, Тони Маречков. Треньор: Петър Кръстев.

Голмайстори: 1:0 Раиф Мурадов (10), 2:0 Петко Петков (24), 2:1 Ростислав Данчев (90+3).

Главен съдия: Росен Гановски.

Червен картон: Деян Вълков (Левски 74-та мин).