Символичните домакини от Спартак (Плевен) поведоха в резултата в 33-ата минута на мача, когато Христо Спасов излезе на чиста стрелкова позиция в наказателното поле и с бомбен шут вкара красив гол за 1:0. Десетина минути по-късно нападателят на Кариана Васил Тачев се възползва от неразчетените действия в отбраната на плевенчани и с диагонален удар по земята възстанови равенството - 1:1.

В 68-ата минута тимът на Атанас Джамбазки дори стигна до пълен обрат след второ попадение на Тачев, който засече с глава центриране от десния фланг на Ангел Русев за 1:2. Четири минути преди края на редовното време обаче плевенчани отново се върнаха в мача след атрактивен изстрел под гредата от далечно разстояние на влезлия като резерва Михаил Кулов за 2:2.

При изпълнението на първите пет дузпи равният резултат се запази - 6:6. Безпогрешни от бялата точка за плевенчани бяха Венцислав Иванов, Радой Божилов, Атанас Кръстев и Николай Дичев, а за ерденчани се разписаха Ангел Русев, Иван Тодоров, Деян Иванов и Християн Василев. Пропуски направиха Стефан Христов (Спартак) и Васил Тачев (Кариана).

При решителната шеста дузпа Захари Янков вкара за плевенчани, докато Стенислав Георгиев от противниковия отбор стреля в аут. Така в крайна сметка Спартак (Плевен) триумфира със 7:6 и се класира за 1/32-финалите на турнира за Купата на България.

Спартак (Плевен): 94. Станислав Димитров, 4. Стефан Стефанов, 5. Атанас Кръстев, 23. Николай Дичев, 77. Теодор Иванов (46 мин. 30. Венцислав Иванов), 88. Людмил Иванов, 14. Стефан Христов, 18. Радой Божилов, 17. Захари Янков, 11. Любомир Иванов - кап., 7. Христо Спасов (69 мин. 19. Михаил Кулов); ст. треньор - Бойко Цветков.

Кариана (Ерден): 1. Павел Станев - кап. (90 мин. 26. Петър Петров), 2. Ангел Цолов, 4. Цветко Иванов (79 мин. 16. Николай Николов), 13. Георги Георгиев, 19. Иван Тодоров, 7. Георги Цеков, 9. Румен Рангелов (66 мин. 6. Християн Василев), 11. Стенислав Георгиев, 15. Ангел Русев, 20. Васил Тачев, 17. Деян Иванов; ст. треньор - Ангел Джамбазки.

Голмайстори: 1:0 Христо Спасов (33 мин.), 1:1 Васил Тачев (43 мин.), 1:2 Васил Тачев (68 мин.) 2:2 Михаил Кулов (86 мин.).

Жълти картони: Атанас Кръстев, Людмил Иванов (Спартак), Васил Тачев, Георги Иванов, Ангел Цоков (Кариана).

Съдийска бригада: Георги Давидов, с асистенти - Георги Дойнов и Илиян Капарашев, четвърти съдия - Милен Въжарски (Велико Търново); Делегат на БФС - Милен Бельов (Враца).

Градски стадион „Локомотив” - гр. Мездра - 150 зрители.