Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на четиримата футболисти от ОФК Павликени, които загинаха при автомобилна катастрофа преди няколко дни.

През първото полувреме липсваха кой знае какви чисти голови положения пред двете врати, въпреки че домакините имаха лек териториален и игрови превес. При най-чистото от тях, секунди преди почивката, централният защитник Камен Каменов намери непокрит в наказателното поле Валдемар Стоянов, който се опита да вкара технично с пета, но не успя.

© Павел Петров, Община Мездра

През втората част локомотивци усилиха своя натиск - атаките им обаче се разбиваха в добре групираната отбрана на гостите. В 73-ата мин. бившият юноша на Ботев (Враца) Кирил Кръстев нахлу на скорост в пеналта и стреля по диагонала в десния страничен стълб, а при добавката Румен Рангелов шутира неточно в аут.

Така се стигна до 78-ата мин., когато Кръстев засече с глава центриране от корнер на Марио Иванов и донесе скъпоценните три точки за "червено-черните". В добавеното време на мача капитанът Илия Илиев можеше да затвърди успеха на мездренчани, но вратарят на гостите Веселин Ганчев парира със сетни сили неговия коварен удар от границата на наказателното поле.

ОФК Локомотив (Мездра) - Партизан (Червен бряг) 1:0 (0:0)

ОФК Локомотив (Мездра): Веселин Цветковски, Алексзандър Петров, Камен Каменов, Димитър Димитров, Любослав Петров, Иван Велчев (56 мин. Марио Иванов), Кирил Кръстев (87 мин. Боян Данов), Николай Михайлов (75 мин. Момчил Манчев), Валдемар Стоянов, Илия Илиев (кап.), Румен Рангелов; ст. треньор - Христо Коилов;

Партизан (Червен бряг): Веселин Ганчев, Слави Паскалев, Галин Великов (кап.), Георги Тотев (54 мин. Фердо Стефчов), Людмил Атанасов, Васил Михайлов (82 мин. Калин Николов), Тихомир Дамянов, Любомир Иванов, Десислав Русев, Николай Лазаров, Калоян Тодоров; ст. треньор - Григор Петков;

Голмайстор: 1:0 Кирил Кръстев (78 мин.)

Жълт картон: Фердо Стефчов (Партизан)

Съдийска бригада: главен рефер - Георги Гинчев (Велико Търново), с асистенти - Кристиян Минков (ВТ) и Петър Михов (Габрово)

Стадион "Локомотив" - гр. Мездра: 100 зрители

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Първа атомна (Козлодуй) - Левски 2007 (Левски) 4:0, Бдин 1923 (Видин) - Локомотив 1927 (Дряново) 6:1, Ком (Берковица) - Янтра (Полски Тръмбеш) 3:0, Вихър (Славяново) - Спартак (Плевен) 1:0, Трявна - Севлиево 1:1, Янтра (Габрово) - Ботев (Луковит) 2:2 и Академик (Свищов) - Павликени (отл.).

Едноличен лидер във временното класиране е Бдин 1923 (Видин) с 15 точки, следван от Вихър (Славяново) с 13 т. и Спартак (Плевен) с 12 т. ОФК Локомотив е четвърти, със същия точков актив, но с по-лоши допълнителни показатели. С по 12 точки са още Ботев (Луковит) и Ком (Берковица), които делят пето-шесто място.

В следващия кръг Локо (Мездра) гостува на Ботев (Луковит). Двубоят е в неделя, 23 септември, от 17:00 часа.