Първото полувреме бе равностойно като играта вървеше почти гол за гол. Така първата част завърши при резултат 14:15 в полза на гостите от Габрово.

През второто полувреме „Чардафон” пое инициативата. Добрата атака и точния мерник доведоха до разлика в резултата, която „железничарите” не успяха да стопят. И така срещата завърши 21:31 за габровци.

Най-много – 6 попадения отбеляза голмайсторът и капитан на „Локомотив” Илья Бутских. Пет пъти се разписа Милен Валентинов, по три гола вкараха Илиян Младенов и Владимир Михайлов. Два пъти се разписа Никола Кръстев, а по един добавиха Валентин Гачев и Владислав Андреев.

Стартови състави:
"Локомотив": Петър Ганев, Валентин Гачев, Габриел Георгиев, Деян Дачев, Милен Валентинов, Деян Веселинов, Илиян Младенов, Тодор Ангелов, Владислав Андреев, Владимир Михайлов, Кристиян Георгиев, Никола Кръстев, Илья Бутских
старши треньор: Евгени Йоловски

"Чардафон": Асен Спасов, Николай Андреев, Мирослав Денчев, Христо Данаилов, Атила Хасан, Станислав Йорданов, Росен Колев, Роберто Тодоров, Марио Янчев, Пламен Иванов, Кристиян Колев
старши треньор: Милена Иванова

След този мач „железничарите” остават на осмо място във временното класиране с актив от 2 точки и голова разлика 291-388.

В следващия кръг „Локомотив” гостува на „Спартак” (Варна). Срещата е на 5-ти март от 17:00 часа.