© ХК „Локомотив” Горна Оряховица

Още от самото начало на срещата двата „локомотива” са сблъскаха здраво и демонстрираха бърз и динамичен хандбал. Домакините първи откриха резултата и до 10-та минута наложиха надмощие, което бе изразено в резултата на таблото 8:4. До края на полувремето горнооряховските „локомотивци” не изпуснаха инициативата и се прибраха на почивката с преднина 22:13.

През втората част гостите вдигнаха оборотите и потърсиха обрата. Горнооряховчани умело се бранеха и след бързи контраатаки бележеха, като поддържаха комфортна разлика, достигнала в 40 минута десет гола 26:16. Това не пречупи мездренските хандбалисти, които продължиха със скоростната игра, но успяха да стопят резултата само до осем гола за крайното 36:28.

Най-резултатен за мездренчани бе Иван Бусень с 11 гола, следван от Илья Бутских с 5, 4 попадения отбеляза Милен Валентинов, Валентин Гачев - 3, Никола Кръстев - 2. По един гола записаха Илиян Младенов, Владислав Андреев и Венелин Илиев.

За „Локо” Мездра: Петър Ганев, Валентин Гачев, Габриел Георгиев, Деян Цачев, Милен Валентинов, Теодор Ангелов, Владислав Андреев, Деян Василев, Илиян Младенов, Владимир Михайлов, Никола Кръстев, Кристиян Георгиев, Георги Вълков, Венелин Илиев, Иван Бусень и Илья Бутских.

След този кръг ХК „Локомотив” Мездра заема осмо място във временното класиране без спечелена точка и отрицателна голова разлика 56:73. В следващия двубой от IV-я кръг на първенството, „железничарите” приемат на 9 октомври в София отбора на Пирин 64.