В груповата фаза момчетата на треньора Евгени Йоловски записаха три загуби. Те отстъпиха с 27:31 гола пред ХК Левски (Левски), с 26:28 пред ХК Спартак (Варна) и 23:43 пред ХК Осъм (Ловеч).

Така мездренчани заеха четвърто място в предварителна група "Б" и съгласно регламента на финалния турнир в основната фаза се изправиха срещу домакините от ХК Интер (Благоевград), трети в предварителна група "А". В драматичен двубой локомотивци се наложиха с 30:29 гола (на полувремето 15:14) и добиха правото да играят за пето-шесто място в крайното класиране.

Шампион на България при младежите до 19 г. стана тимът на ХК Локомотив (Горна Оряховица), който на финала се наложи над представителите на ХК Осъм (Ловеч) с 22:17 гола (на полувремето 10:9).

Бронзовите медали спечели ХК Добруджа (Добрич) след успех над ХК Спартак (Варна) с 27:24 (12:11), а за VII-VIII място ХК Левски (Левски), победи ХК Интер (Благоевград) с 33:28 (10:15).

За най-полезен състезател беше определен Тодор Калчев (ХК Локомотив - Горна Оряховица), за най-добър вратар - Николай Петров (ХК Спартак - Варна), а за най-добър защитник - Илиян Денев (ХК Добруджа - Добрич). Голмайстор на финалния турнир с 51 точни попадения стана Преслав Станчев (ХК Осъм) - Ловеч).

В идеалната седмица влязоха: най-добро ляво крило - Любослав Димитров (ХК Локомотив - Горна Оряховица), най-добър лява свръзка - Преслав Станчев (ХК Осъм - Ловеч), най-добър разпределител - Мартин Ангелов (ХК Осъм - Ловеч), най-добра дясна свръзка - Владислав Йоргов (ХК Локомотив - Горна Оряховица), най-добро дясно крило - Димитър Николов (ХК Спартак - Варна), най-добър пивот - Илиян Денев (ХК Добруджа - Добрич) и най-добър вратар - Георги Маринов (ХК Локомотив - Горна Оряховица).

Съставът на ХК Локомотив М19 (Мездра) на Държавния финал в Благоевград: Георги Вълков, Петър Иванов, Божидар Симеонов, Габриел Георгиев, Деян Дачев, Йордан Тонов, Искрен Банински (кап.), Илиян Младенов, Йохан Марков, Милен Валентинов, Деян Василев, Александър Буров, Георги Йорданов и Юлиян Димитров; треньор - Евгени Йоловски, водач на отбора - Георги Валентинов.