Домакините започнаха по-добре мача, но стигнаха до успеха си чак в края на първото полувреме. След почивката карианци стояха по-добре, но Евгени Игнатов-Бамзе и Деян Иванов пропуснаха да изравнят.

Веднага след края на двубоя отборът на Кариана замина за Банско, където ще остане на лагер до 20 юли. В пиринския балкан водения от треньора Атанас Джамбазки тим ще изиграе три контролни срещи. Първата от тях е в четвъртък (12 юли) от 18:00 часа с Миньор (Перник) на стадиона в Елешница. На 14 юли (събота) в Разлог карианци ще се изправят срещу Арда (Кърджали), а на 18 юли (сряда) ще срещат с другия новак във Втора лига - ЦСКА 1948 (София), като остава само да се уточни часът и мястото на тази проверка.

Кариана (Ерден): Стамен Бояджиев, Ангел Цолов, Станислав Георгиев, Георги Илиев, Николай Дичев, Иван Тодоров, Николай Николов, Християн Илиев, Георги Цеков, Цветомир Тодоров, Стоян Предев (Евгени Игнатов, Ангел Русев, Деян Иванов, Мартин Таушанов, Лионел Матадос, Людмил Иванов, Ивелин Илиев).