Пирин изравни в 62-ата минута. Тогава вратарят Петър Станев изби силния удар на Антон Костадинов, но при добавката Тодор Траянов не сгреши - 1:1. Радостта на "орлетата" обаче беше твърде кратка. В ответната атака Ивелин Илиев излезе сам срещу Яначков, стражът на гостите го фаулира и главният съдия Димитър Буров отсъди дузпа. Щатният изпълнител за домакините Иван Тодоров бе точен от бялата точка за 2:1.

Целият стадион изтръпна в 70-ата минута, когато топовен шут на Петър Христов срещна гредата. С разумна игра до края на мача отборът на Кариана успя да удържи крехката си преднина и да стигне до първата си победа от началото на сезона.

Кариана (Ерден) - Пирин (Благоевград) 2:1

Кариана: Павел Станев, Ангел Цолов, Иван Тодоров, Цветко Иванов, Николай Дичев, Николай Николов, Владимир Мичев (53-Деян Иванов), Евгени Игнатов-кап. (45-Кристиян Димитров), Ивелин Илиев, Ангел Бастунов, Цветомир Тодоров (89-Георги Георгиев). Треньор: Веселин Великов.

Пирин: Ивайло Яначков, Александър Бастунов. Антон Костадинов, Веселин Любомиров (64-Петър Христов), Илиян Митрев, Кирил Грозданов (60-Аспарух Смилков), Любомир Христов, Росен Кръстев, Тодор Траянов, Юлиян Попев-кап., Емил Петров (84-Никола Георгиев). Треньор: Петър Златинов.

Голмайстори: 1:0 Цветомир Тодоров (14), 1:1 Тодор Траянов (63), 2:1 Иван Тодоров (67-дузпа).

Главен съдия: Димитър Буров.

Асистенти: Георги Георгиев, Юлиян Тодоров.

Жълти картони: Ангел Цолов, Николай Николов (Кариана); Ивайло Яначков (Пирин).

Стадион "Кариана” - Ерден: 600 зрители.