Радостта на карианци обаче бе кратка. В 41-ата минута. Антонио Георгиев възстанови равенството с лек, но прецизен удар през куп от играчи в долния ляв ъгъл. Победата на лидера в класирането донесе Георги Минчев в 65-ата мин. Тогава голмайсторът на Царско село бе спънат в наказателното поле от Николай Дичев и сам вкара отсъдената дузпа.

"Решението на съдията бе доста спорно. През първото полувреме защитник на гостите игра с ръка в пеналта, но тогава сигнал не последва", заяви след двубоя старши треньорът на Кариана Веселин Великов.

Кариана (Ерден) - Царско село (София) 1:2

Кариана (Ерден): Стамен Бояджиев, Ангел Цолов, Николай Дичев, Стоян Предев, Ангел Бастунов (46-Кристиян Димитров), Деян Иванов (62-Георги Илиев), Ивелин Илиев, Николай Николов, Владимир Мичев - кап. (63-Християн Илиев), Цветомир Тодоров, Янислав Иванов. Треньор: Веселин Великов.

Царско село (София): Росен Андонов, Пламен Тенев, Марко Прьевич (46-Емануил Манев), Ивайло Марков, Георги Хашев, Веселин Минев - кап., Антонио Георгиев, Реян Даскалов (89-Николай Дюлгеров), Божидар Кацаров, Илиян Йорданов (88-Владимир Семерджиев), Георги Минчев. Треньор: Никола Спасов.

Голмайстори: 1:0 Ивелин Илиев (33 мин.), 1:1 Антонио Георгиев (41 мин.), 1:2 Георги Минчев (65 мин. - дузпа).

Главен съдия: Димитър Димитров.

Асистенти: Владимир Велев, Асен Крумов.

Жълти картони: Ивелин Илиев, Николай Дичев, Владимир Мичев (Кариана); Ивайло Марков, Антонио Георгиев, Георги Минчев (Царско село).

Стадион "Кариана" - Ерден: 250 зрители.