36 секунди след началния съдийски сигнал на Вени Живков гостите вече водеха в резултата. Петър Атанасов поде самостоятелен рейд по лявото крило, премина през куп от играчи, навлезе в наказателното поле и шутира, вратарят Павел Станев изби топката, но тя попадна у Мирослав Будинов и той я изпрати в мрежата.

Домакините постепенно се отърсиха от първоначалния шок и в 15-та мин. капитанът Евгени Игнаров-Бамзе бе изведен вляво в наказателното поле, но стреля в аут. Три минути по-късно защитата на Кариана сгреши, но вратарят Станев спаси удара на Георги Вълчев. Последваха силни минути за карианци, но на два пъти Игнатов и по веднъж Николай Дичев и Георги Илиев изпуснаха да изравнят.

Най-чистото положения изпусна Илиев, който от 4-5 метра с глава би покрай вратата. Гостите нанесоха своя удар в самия край на полувремето. В 43-та мин. Вълчев бе оставен непокрит на далечната греда при центриране от корнер и покачи. Две минути по-късно Мирослав Будинов направи резултата класически с шут в горния ляв ъгъл.

След почивката и в двата отбора бяха направени много смени, темпото на игра поспадна, а пред двете врати така и не бе създадена чиста ситуация за нов гол. Домакините все пак можеха да стигнат поне до почетно попадение, ако бяха малко по-съсредоточени при няколкото мелете, които създадоха в наказателното поле на гостите.
За Кариана не игра Владимир Мичев, а за Ботев звездата на отбора Валери Божинов. Двамата не бяха и на резервната скамейка. Заради жегата в средата на двете полувремена играта бе спирана, за да може футболистите да пият вода и се освежат.

Кариана: Павел Станев, Георги Търтов, Георги Илиев, Стоян Предев, Николай Дичев, Мартин Николов, Ангел Бастунов, Евгени Игнатов-кап., Цветомир Тодоров, Георги Чакъров, Ивелин Илиев(Петър Начев, Ангел Цолов, Симеон Русев, Реджеб Халил, Християн Илиев). Треньор: Веселин Великов.

Ботев: Красимир Костов, Ивайло Михайлов-кап., Илия Миланов, Венцислав Керчев, Георги Вълчев, Петър Атанасов, Мирослав Будинов, Милан Вушурович, Петър Квашневски, Симеон Мечев, Христо Златински (Христо Митов, Андреас Васев, Даниел Генов, Валери Домовчийски, Мартин Кавдански). Треньор: Сашо Ангелов.

Голмайстори: 0:1 Мирослав Будинов (1), 0:2 Георги Вълчев (43), 0:3 Мирослав Будинов (45).

Главен съдия: Венислав Живков.

Асистенти: Николай Михайлов, Деян Филипов.

Жълт картон: Ивайло Михайлов (Ботев).

Стадион: „Кариана” - 50 зрители.