Футболистите на Кариана имаха превъзходство над съперника през целия двубой и заслужено се поздравиха с успеха. Домакините поведоха в 27-та мин. чрез капитана си Евгени Игнатов – Бамзе.

В 40-та мин. с далечен удар бившия играч на Локо (Мездра) Николай Ганчев изравни - 1:1. Само 60 секунди трая радостта на тима от Козлодуй. До края на полувремето резултатът стана 4:1. След пас на Йордан Тодоров - Паро, Румен Рангелов вкара за 2:1. След това Рангелов асистира за гола на друг бивш „железничар” Боби Боянов, а Ангел Русев покачи на 4:1.

През втората част домакините вкараха още два гола. Точни бяха Георги Цеков и Румен Рангелов.

В дербито на 7-мия кръг Левски 2007 и Литекс (Ловеч) завършиха наравно – 0:0.

Останалите резултати: Партизан (Червен бряг) – Академик (Свищов) 0:1, Севлиево – Янтра (Габрово) 1:0, Мизия (Кнежа) – Ювентус (Малчика) 5:0, Трявна – Вихър (Славяново) 2:1 и Ком (Берковица) – Павликени 1:2. Бдин (Видин) – почива.

Във временното подреждане начело е Кариана с 19 точки, пред Левски 2007 също с 19 т. и Севлиево с 18 т. В дъното на таблицата са три тима с по 1 т. – Партизан, Ювентус и Ком.