Двубоят започна отлично за домакините. Не бяха изминали и три минути от неговото начало и те вече водеха в резултата. Венцислав Керчев се оказа на точното място при едно продължително меле в наказателното поле и отблизо изпрати топката във вратата. Реджеб Халил пропусна да изравни в 18-та мин.
Централният нападател на Кариана засече с глава центриране на Ивелин Илиев-Шакири, но стреля в аут. В 27-та ми. Доминик Янков изведе Петър Атанасов сам срещу вратаря и той майсторски го преодоля. Десет минути по-късно Атанасов с далечен пас намери Янков и преотстъпеният от Лудогорец футболист направи 3:0.

Халил отново пропусна да се разпише в 43-та мин., след като от малък ъгъл шутира силно, но вратарят Христо Митов спаси. През второто полувреме срещата се доиграваше, а пред двете врати бе спокойно. В първата минута на добавеното време Доминик Янков със силен шут от границата на пеналта изпрати топката под гредата и оформи крайния резултат.

Ботев (Враца) – Кариана (Ерден) 4:0

Ботев: Христо Митов, Андреас Васев, Валери Божинов (67-Даниел Генов), Венцислав Керчев, Деян Иванов, Доминик Янков, Ивайло Михайлов, Илия Миланов, Мирослав Будинов, Петър Атанасов (85-Людмил Йотов), Христо Златински (62-Симеон Мечев). Треньор: Антони Здравков.

Кариана: Павел Станев, Георги Илиев, Николай Дичев, Георги Търтов (30-Ангел Цолов), Мартин Николов, Ивелин Илиев, Християн Илиев, Евгени Игнатов-кап. (61 (Георги Чакъров), Реджеб Халил, Владимир Мичев (63-Симеон Русев), Ангел Бастунов. Треньор: Веселин Великов.

Голмайстори: 1:0 Венцислав Керчев (3), 2:0 Петър Атанасов (27), 3:0 Доминик Янков (37), 4:0 Доминик Янков (90+1).

Главен съдия: Димо Стоянов.

Асистенти: Йордан Петров, Румен Иванов.

Жълт картон: Доминик Янков (Ботев)