На 1500 м Иван Драгановски финишира пети от 28 стартирали състезатели с време 4:23.77 мин., което е негово лично постижение (PB) в тази дисциплина на открито. Шампион стана Гени Семковски (Тракия 96 - Пловдив) с 4:15.72 мин.

В другата дисциплина, в която стартира - 800 м, 16-годишният възпитаник на треньора Дилян Маринов, също подобри досегашния си върхов резултат. Той пробяга дистанцията за 2:06.45 мин., което му отреди шесто място в крайното класиране от 30 участници. Титлата отново спечели Гени Семковски (Тракия 96 - Пловдив) с 1:59.70 мин.

Много добре се представи и 14-годишната мездренка Силвия Йолова (СК Олимпия - Враца), която също направи две поправки на личните си постижения. На 100 м с пр. тя финишира трета в по-силната първа серия, коригирайки своя върхов резултат досега на 16.10 сек. Във финалното бягане Силвия завърши на пето място с време 16.49 сек. Първа е Изабела Соколова (КЛАСА - София) с 14.20 сек.

В спринта на 100 м, в който стартираха 59 атлетки, възпитаничката на треньорката Юлияна Борисова финишира трета в една от 8-те серии, като също записа лично постижение - 13.35 сек., с което се нареди на 15-о място в крайното класиране в тази дисциплина. Златния медал заслужи Мария Симовска (СК Спортико - София), която бе най-бърза на финала с 12.25 сек.

На 9 юни състезателите на Атлет - Мездра ще вземат участие в Националния шампионат за момчета и момичета под 14 г., а на 16-17 юни - в този за юноши и девойки под 20 г. (старша възраст).