Градски първенства по художествена гимнастика за детските градини и за деца от 7 до 14 години се проведоха в Мездра. Първи се изявиха най-малките грации, като в шампионата се включиха представителки на всички детски заведения в града, както и подрастващи гимнастички от София, които тренират под ръководството на бившата възпитаничка на мездренския клуб "Анелия” Гергана Танчева.

При най-малките - 4-годишните, победител стана отбор „Слънчо” от ОДЗ 1, следван от „Калинка” (ЦДГ1) и „Петле” (ЦДГ 2).

При 5-годишните първи е мини ансамбъл „Мечо Пух” от ОДЗ 1, втори - „Мандаринка” (ОДЗ 2), а на трето място се наредиха столичните „Принцеси” и „Слънчо” (ЦДГ 1).

Ансамбъл „Барби” от ОДЗ 2 се представи най-добре в групата на 6-годишните. На второ място завършиха „Далматинци” (ОДЗ 1) и „Лъвче” (ЦДГ 1), а на трето - „Бърборани” (София) и „Теменужка” (ОДЗ 2).

При най-големите детскоградинчета - 7-годишните, най-висока оценка получи отбор „Далматинци” от ЦДГ 2, следван на второ място от „Мики маус” (ОДЗ 1) и „Звездичка” (София). Третото място си поделиха „Бляскави звездички” (ОДЗ 2), „Детелина” (ЦДГ 1) и „Мини Маус” (ОДЗ 1).

В градското първенство при по-големите шампионки при ансамблите станаха девойките младша възраст на клуб Анелия - Категория "Б". Втори завърши ансамбълът 9-10-годишни - Категория „А”, а трети - ансамбълът на 8-годишните грации.

В индивидуалната надпревара при 7-годишните златният медал спечели Кристияна Янева, а сребърният - Кери-Джейн Донахю. При 9-годишните шампионка е Елеонора Цинцарска, следвана от Киара Пешанова и Ивона Цендова. В групата на 10-годишните победителка стана Калина Илиева, пред Стефания Цендова и Тереза Стоянова.

Най-добре при девойките младша възраст се представи Виктория Захариева, следвана от Валерия Захариева и Силвия Събкова. При старшата участва само една гимнастичка - Александра Захариева.

Състоя се и състезание по спортна гимнастика за момчета. Първи в него се нареди Валентин Стоянов, а втори - Жоро Иванов.

Всички участници в градските първенства бяха наградени с купи, медали и грамоти.