Първата част премина под натиска на домакините, които се оттеглиха на почивка с два гола аванс. „Локомотив“ откри резултата в 17-ата минута. Пламен Валериев финтира защитник на гостите и прати кълбото в мрежата за 1:0. Последваха няколко добри възможности за домакините. Първо Давид Стоянов нацели гредата, а след това Ивайло Златев нямаше късмет при завършващия удар. В 40-ата минута Давид Стоянов напредна отдясно и стреля, защитник на врачани скочи с глава, за да избие, но си отбеляза автогол. Четири минути по-късно реферът посочи бялата точка за фаул срещу играч на домакините. Точен за 3:0 бе Митко Красимиров.

В последните секунди на първото полувреме Станислав Петков намали на 3:1 след грешка в защитата на „Локомотив“.

През втората част врачани бяха по-активният тим на терена. Натискът им даде резултат в 50-ата минута, когато Пламен Спасов реализира дузпа, правейки резултата 3:2.

Малко след това, с червен картон за нарушение в центъра на терена, бе изгонен Радослав Зарев. По предварителна уговорка между двамата треньори, на негово място влезе Петьо Петков.

В 60-ата минута Тодор Горанов се разписа за врачани и изравни резултата 3:3 . В ответната атака Пламен Венелинов засече центриране отляво и изведе домакините отново напред в резултата. Осем минути по-късно гостите бяха близо до четвърто попадение, но стражът на домакините Кристиян Дяков изби и запази преднината на своя тим.

В 70-ата минута „Ботев“ отново изравни резултата след хубав удар на Пламен Спасов.

Влезлият като резерва Светослав Бонев опита да изненада вратаря на гостите с изстрел от малък ъгъл, но топката прелетя на сантиметри покрай левия стълб.

В края на срещата гостите бяха близо до отбелязване на победно попадение след разбъркване в наказателното поле на „Локомотив“, но домакините се справиха с опасността. Така контролата завърши 4:4.

Първенството в Северозападната Трета лига стартира на 7-ми август, събота. В първия кръг "железничарите" гостуват на "Павликени" (Павликени).