През първото полувреме мездренци бяха по-активният отбор на терена, но изпуснаха няколко чисти голови положения.

Пет минути преди почивката обаче, вратарят на „железничарите” Иван Печени-йски получи директен червен картон, след като фаулира откъснал се сам срещу него нападател на домакините. Това наложи на вратата да застане централ-ният защитник на отбора Ивайло Димитров-Зуека.

Въпреки тази принудителна рокада, в 60-ата мин. Локо (Мездра) поведе с 0:1, след точно изпълнена дузпа от Борис Тончев. Все пак натискът на домакините доведе до изравнително попадение с глава на Росен Иванов.

Драматичната развръзка в мача настъпи в последните 5 мин. на редовното време, когато. преквалифициралият се във вратар Ивайло Димитров парира 11-метров наказателен удар, изпълнен от Емануил Борисов, напомняйки за подвига на Козмин Моци в Шампионската лига. При последвалия корнер обаче, в стремежа си да избие топката Юлиян Димитров си отбеляза автогол за крайното 2:1.

Миналогодишният първенец Околчица (Моравица) отстъпи с 4:3 при визитата си на Манастирище. Точни за гостите бяха Иван Иванов от дузпа, Цветан Николов - Бербатов и Владимир Ангелов.

Досегашният лидер в класирането - Сала (Звернио), допусна тежко поражение с 5:0 като гост на Огоста (Хайредин).

Загуба инкасира и другият тим от Искърското дефиле - Скала 2015 (Оселна). Оселчани паднаха с 3:1 при гостуването си на Дунав 2016 (Селановци). Почетното попадение за Скала 2015 реализира Ивелин Йорданов.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Ботев (Рогозен) - Миньор 2005 (Згориград) 5:0, Искър 1923 (Роман) - Строител (Кунино) 0:1 и Ботев (Криводол) - Балкански (Михайлово) 6:0.

Начело в таблицата са Манастирище и Скала (Зверино) с по 12 точки, но манастирчани са с мач по-малко. Следват седем отбора с актив от по 9 точки, между които са Околчица (Моравица) и Локомотив (Мездра).