Васил Петровски изведе домакините напред в резултата още в 4-ата мин. на мача с удар от движение след като надбяга отбраната на романчани. Само три минути по-късно Христо Пазийски покачи на 2:0 от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на противников състезател. В 30-ата мин. Петровски се възползва от извеждащо подаване на Десислав Атанасов и направи преднината на "червено-черните" класическа.

Двайсетина минути след почивката току-що влезлият в игра Християн Петров проби на скорост през центъра и с плътен изстрел се разписа за 4:0. В 68-ата мин. Васил Петровски бе изведен зад отбраната на гостите и оформи своя хеттрик, а крайното 6:0 фиксира отново Християн Петров 10-на минути преди последния съдийски сигнал на главния рефер Владимир Палански.

Юношите младша на Локо (Мездра) бяха в състав: Генади Ненков (72 мин. Цветомир Николов), Петър Петков, Борис Дончев (кап.), Славян Бойков, Христо Пазийски, Емил Диковски, Бисер Бенков (26 мин. Кристиян Кирилов), Десислав Атанасов (31 мин. Тони Христов), Васил Петровски (72 мин. Росен Иванов), Любомир Маринов (47 мин. Християн Петров) и Божидар Ватов.

В останалите две срещи от кръга се получиха следните резултати: Първа атомна (Козлодуй) - Ком (Берковица) 0:0 и Чавдар 1957 (Бяла Слатина) - Кариана (Ерден) 3:0 (служ.). Ботев (Враца) по програма почиваше.

Начело в класирането са юношите на Ботев (Враца) и на Първа атомна (Козлодуй) с равен брой точки - по 29, следвани от тези на Локомотив (Мездра) с 25 т. и голова разлика 28:22 - актив, натрупан след 8 победи, 1 равенство и 4 загуби.

В следващия кръг „младшата” на мездренския клуб гостува на аутсайдера Ком (Берковица). Двубоят е идния петък, 21 април, от 16:00 часа.