С хеттрик за домакините се отличи Мартин Пламенов, два гола вкара капитанът Кристиян Методиев-Пато, а по един Филип Илиев и Дениз Костов. Гостите бяха равностойни преди почивката, макар че получиха попадение още в първата минута. Илиев центрира от ляво, а Пламенов се разписа от близо. 2:0 направи от малък ъгъл Методиев, а за Бойчиновци пропуснаха да се разпишат Марио Митов и Веселин Троянов.
Интригата в двубоя бе убита в 49-таа мин., когато Пламенов изпълни майсторски пряк свободен удар. С победата отборът на Вихър ще зимува на първото място в класирането с актив от 31 точки. Бойчиновци е трети с 24 т., между тях е формацията на Пъстрина с 26 т.

Вихър: Даниел Първанов, Емилиян Ивов, Мартин Симеонов, Стелиян Николов, Светлин Томов, Евелин Петков, Галин Славчев, Красимир Георгиев, Мартин Пламенов, Филип Илиев, Кристиян Методиев-кап. Треньор: Бисер Ефремов.

Бойчиновци: Росен Кирков-кап., Вергин Ангелов, Ангел Гатов, Томислав Томов, Цветелин Георгиев, Владислав Георгиев, Веселин Троянов, Александър Александров, Георги Иванов, Велислав Георгиев, Марио Митов. Треньор: Александър Александров.

Главен съдия: Емилиян Тодоров.

Асистенти: Тодор Валериев, Борислав Петков.

Терен с изкуствена настилка в спортния комплекс „Огоста“ - 50 зрители.