През първото полувреме младите монтанци имаха инициативата, но трудно стигаха до опасна ситуация за гол.

Натискът на домакините продължи и след почивката и в 67-ата минута вратата на пловдивчани най-после беше превзета. Тогава Владислав Цветков-Каската получи пас отдясно, овладя топката майсторски на гърди и с неспасяем шут я изпрати в мрежата за 1:0.

Нападателят на Монтана U19 бе в основата и на второто попадение в мача. То падна в 80-ата минута, в която Цветков свали с глава топката на влезлия като резерва малко преди това Борислав Евлогиев и той при първото си съприкосновение с нея не остави никакъв шанс на вратаря за 2:0.

Възпитаниците на треньора Дилян Иванов явно решиха, че вече са победители и позволиха съперникът им да върне едно попадение в последната минута на редовното време.

Със спечелените три точки Монтана се изкачи на 10-о място във временното класиране с 20 точки, колкото има и 11-ият Локомотив (Пловдив).