След още три минути капитанът на монтанци Иван Михов откри резултата, засичайки с глава центриране от корнер от ляво на Иван Коконов. До края на полувремето пропуски за Монтана направиха Коконов, Йордан Йорданов и юношата Християн Илиев, който единствен се сети да шутира от далеч на хлъзгавия терен.
Секунди преди почивката опитният Даниел Георгиев се контузи и на негово място през второто полувреме влезе Стефан Цонков. Мирослав Антонов пък замени незабележимия Атанас Илиев.

Футболистите на Струмска слава изравниха от нищото. В 49-та мин. Калоян Евгениев изсипа една топка в наказателното поле, вратарят Василев остана на голлинията и оставеният непокрит в пеналта Стоян Георгиев засече с глава за 1:1.
След гола гостите приеха играта в половина, а в герой се превърна вратарят им Радослав Костадинов, който спаси опасни удари на Мирослав Антонов, Сергей Георгиев и Иван Коконов, а веднъж и напречната греда му помогна.

Монтана Струмска слава (Радомир)

Монтана: Ивайло Василев, Даниел Георгиев (46-Стефан Цонков), Иван Михов-кап., Тодор Колев, Владимир Айтов, Йордан Йорданов, Сергей Георгиев, Християн Илиев (54-Петър Атанасов), Атанас Илиев (46-Мирослав Антонов), Борислав Балджийски, Иван Коконов. Треньор: Ферарио Спасов.

Струмска слава: Радослав Костадинов, Борислав Николов-кап., Калоян Евгениев (78-Ангел Маджиров), Мартин Костов, Георги Иванов, Ерик Иванов, Ивайло Стоянов, Георги Янев (70-Тодор Зюмбулев), Кристиан Тасев, Александър Аспарухов, Стоян Георгиев (84-Марин Хаджиев). Треньор: Димитър Димитров.

Голмайстори: 1:0 Иван Михов (17), 1:1 Стоян Георгиев (49).

Главен съдия: Радослав Гидженов.

Асистенти: Тони Пандарски, Николай Чакъров.

Жълти картони: Владимир Айтов, Йордан Йорданов, Сергей Георгиев, Стефан Цонков (Монтана); Георги Янев, Кристиан Тасев (Струмска слава).

Стадион: „Огоста” - 100 зрители.