Участниците в турнира играха помежду си по системата на преките елиминации. На четвърфиналите се получиха следните резултати: Околчица (Моравица) - Ботевъ (Брусен) 5:3 след изпълнение на дузпи, Нашенци (Враца) - Атлетик (Враца) 3:2, Партизан (Враца) - Миньор (Згориград) 2:1 и Хъс (Лом) - Криста (Лом) 5:1.

На полуфиналите Нашенци победи Околчица (Моравица) с 1:5, а Хъс (Лом) се наложи над Партизан (Враца) с 6:3.

На финала тимът на Нашенци (Враца) срази Хъс (Лом) с 8:2 и напълно заслужено спечели златните медали и грабна "Купата на Кмета на гр. Мездра".

За най-добър играя на турнира беше определен Денис Езекиев (Хъс - Лом), а за най-добър вратар” - Цветан Димитров-Цъката (Нашенци - Враца).

Голмайстор на турнира стана Цветан Лазаров (Нашенци).

Отборът на Нашенци (Враца) спечели квота за следващия турнир по Футбол 8, който ще се проведе в края на този месец в София и е квалификация за престижния международен турнир Marco Aurelio Rome International Cup 2019, (19- 22 юни, Рим, Италия).