Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха в резултата още в 5-ата минута. Тогава Георгиев центрира от дясно, Мирослав Антонов свали топката на Атанас Илиев, а той от границата на наказателното поле я посрещна от въздуха с левачката и я изпрати в мрежата. Веднага след като изпълниха център гостите организираха бърза атака чрез Симеон Баев, който преодоля с лекота Сар и намери непокрит в пеналта Иван Колев, за когото не бе трудно на празна врата да вкара.

В 11-ата мин. отборът на Несебър поведе. Николай Костов центрира от корнер и Жак Пехливанов се разписа с глава за 1:2. Гостите увеличиха преднината си на 1:3 в 38-ата мин., точен бе отново Иван Колев, а асистенцията бе на Стамен Ангелов.

На почивката Ферарио Спасов направи три смени, но второто полувреме тръгна лошо за отбора му. В 46-ата мин. Даниел Георгиев задържа с ръце откъсващ се сам срещу вратаря Ивайло Василев футболист на Несебър и главният съдия Георги Николов му показа червен картон.

Гостите заиграха на контри и пропуснаха на няколко пъти да увеличат преднината си. Монтана също имаше своите положения за гол, но пропуски направиха Антонов, Атанас Илиев и влезлите като резерви Даниел Васев и Сергей Георгиев.

Монтана: Ивайло Василев, Стефан Цонков, Иван Михов, Бирахим Сар (46-Владимир Айтов), Даниел Георгиев, Християн Илиев (46-Даниел Васев), Йордан Йорданов, Петър Атанасов, Борислав Дамянов (46-Сергей Георгиев), Мирослав Антонов, Атанас Илиев. Треньор: Ферарио Спасов.

Несебър: Мартин Димитров, Стамен Ангелов (73-Даниел Бенчев), Нуретин Метин, Диян Молдованов, Николай Костов-кап., Симеон Баев (66-Алекасндър Иванов), Галин Димов, Емануил Манев, Жак Пехливанов, Иван Колев (57-Димитър Коларов), Джуниет Али. Треньор: Александър Даменлиев.

Голмайстори: 1:0 Атанас Илиев (5), 1:1 Иван Колев (6), 1:2 Жак Пехливанов (11), 1:3 Иван Колев (38).

Главен съдия: Георги Николов.

Асистенти: Драгомир Милев и Станислав Груев.

Жълти картони: Мартин Димитров, Джуниет Али (Несебър).

Червен картон: Даниел Георгиев (Монтана).

Стадион "Кипровец" в гр. Чипровци - 300 зрители.