Първата проверка се изигра между юношите, родени през 2009/2010 година на "Локомотив" (Мездра) и родените 2007/2008 на "Чавдар" (Бяла Слатина). След първия съдийски сигнал, възпитаниците на Стоян Стоянов започнаха по-активно и за кратко наложиха териториален превес. Логично „железничарите” стигнаха до две попадения, реализирани от Теодор Симеонов и новото попълнение Иван Русев. Преднината от два гола сякаш успокои домакините, гостите се възползваха и върнаха един гол.

През втората част момчетата на Стоян Стоянов пропуснаха да убият интригата в двубоя след изпуснат 11-метров наказателен удар. Пропускът от бялата точка направи Марчело Атанасов. Една минута преди края на срещата гостите изравниха от дузпа.

Във втората проверка малките „железничари”, родени 2011/2012, се изправиха срещу връстниците си от „Чавдар” (Бяла Слатина). В този двубой домакините тотално надиграха съперника и логично спечелиха с категоричния резултат 7:1. Четири попадения отбеляза Емил Росенов, два пъти се разписа Димитър Пакърджиков, а един гол добави Асен Асенов.

От детско-юношеската школа на „Локомотив” съобщиха, че 22 деца, родени 2010, 2011 и 2012 година, имат нови екипи. Те са на марката Givova (Дживова), а съдействието за новата екипировка е на родителите и трима спонсори.

Междувременно стана ясно, че мъжкият тим на „Локомотив” (Мездра) е картотекирал 19 футболисти за предстоящото първенство в Трета Северозападна лига. Осем от тях са нови попълнения.

В сряда вечерта момчетата на Николай Нинов изиграха деветата си контрола с юношите до 19 години на столичния „Локомотив” (София). Мездренските „железничари” претърпяха поредна разгромна загуба с 6:3. За състава от Мездра точни бяха Лионел Матадос и Методи Янков.

Последната контролна среща на тима е утре, от 10:30 часа, когато момчетата на Ники Нинов приемат „Чавдар” (Етрополе).