© СПИСАНИЕ "АТЛЕТИКА"

Трасето преминаваше от асфалт през горски пътеки в долната част, до кал и сняг във финалната фаза, която завършваше на хижа „Алеко“.

Стоян Владков (Локомотив – Дряново) премина дистанцията най-бързо при мъжете за 45:18. Негови подгласници станаха Димчо Мицов (Рилски атлет – Самоков) – 45:36 и Йоло Николов (Атлет – Мездра) – 46:37.

Националната ни рекордьорка на 10 000 м и полумаратон Милица Мирчева (Атлет – Мездра) бе убедителна на 6.5 км с 56:54, а само още Маринела Нинева (Локомотив – Дряново) успя да бяга под 1 часа с 59:03 за сребърния медал. Третото място остана за Елена Димитрова (Локомотив – Дряново) – 1:02:50.

Николай Кауфман донесе втора титла и трето отличие за „Атлет – Мездра“ за деня с победата си при юношите на 5 км. Кауфман преодоля дистанцията за 42:45. Специалистите в ориентирането от „Мисиониос – Търговище“ Здравко Колев и Тервел Драгоев заеха останалите две места на почетната стълбичка съответно с 43:58 и 46:33.

При девойките титлата също бе за „Мисиониос – Търговище“ благодарение на Ренета Ненкова, която измина 5 км за 53:10 и победи Ивайла Василева (Стратеш Атлетик – Ловеч) с 53:55. Виктория Тодорова (ЦСКА) е трета с 57:31.

Общо 43 участника завършиха дистанциите в първия ден, а първенството продължава на 1 май (неделя) с дистанции 2 км, 4 км, 5.2 км, 13 км и 45 км в различните възрастови групи, като спецификацията на състезанието ще бъде изкачване и спускане.

Източник: atletikabg.com