Двубоят започна равностойно, но сякаш двата състава се опознаваха. Все пак атаките им дадоха резултат и паднаха голове и в двете врати, оформяйки равенството на почивката. Голът за мездренчани вкара Александър Океан.

През втората част превъзходството на домакините пролича и те водеха в резултата през цялото време. Възпитаниците на Владимир Найденов се разписаха още четири пъти. Александър Океан вкара втория си гол в срещата, а по едно попадение добавиха Тонислав Колев, капитанът Владимир Йолов и Стилиян Илиев.

Гостите не се отказаха да натискат своя съперник и успяха да отбележат 4 попадения, но силите им не стигнаха за нещо повече. Така срещата завърши 5:4 в полза на "Локомотив", който започна отлично новия сезон в първенството на "Зона Враца".

Състав на "Локомотив" (Мездра): Никалас Николов, Владимир Йолов, Емилиян Василев, Марчело Атанасов, Никола Маринов, Християн Цоцовски, Стилиян Илиев, Александър Океан, Тонислав Колев, Александър Стефанов и Иван Русев. По-късно в игра се появи Велислав Недялков, Теодор Симеонов, Цветомир Караиванов, Марио Иванов, Калоян Каменов и Ивайло Викторов.

В следващия кръг "железничарите" гостуват на "Ботев" (Враца) в регионалното дерби от втория кръг.