23-годишният шахматист, който се състезава за Марица изток (Раднево), спечели партиите си с Владимир Шаламанов (Левски - Сф), IM Радослав Димитров (Марица изток), Атанас Кулев (Бургас 64) и Павел Янев (Каиса - Варна), ремизира с Марио Вутов (Виктори - Благоевград), Цвета Галунова (Хармония - Шабла), световната шампионка за момичета до 12 г. FIDE майстор Нургюл Салимова (Бургас 64) и IM Ивайло Енчев (Абритус - Разград) и отстъпи единствено пред GM Милко Попчев от столичния Локомотив.
Така Даян завърши на престижното шесто място в крайното класиране в полуфинала на националния шампионата с актив от 6 т.

Победител в турнира, в който се включиха 42-ма състезатели, стана GM Владимир Петков (Славия) със 7,5 т., следван от IM Ивайло Енчев, IM Радослав Димитров, Марио Вутов и Диан Димов с по 6,5 т.

Тези четирима шахматисти добиха правото да участват във финала на Държавното първенство, който ще се проведе през април в Плевен. Даян Нинов е първа резерва и най-вероятно също ще спечели квота за участие в заключителната фаза на шампионата.