Гостите взеха комфортна преднина с 0:2 след попадения на Александър Панов в 10-ата и 37-ата минута на мача. В заключителните секунди на първата част Иван Колев върна домакините в мача, а след почивката влезлите като резерви Петър Атанасов (в 77-ата мин.) и Янаки Смирнов (в 85-ата мин.), донесоха изключително ценните три точки за врачани.

Зрителите на стадиона в града под Околчица трудно виждаха какво се случва на терена. Макар и попремръзнали, около 150-те привърженици на Ботев си тръгнаха доволни, след като любимците им удържаха първото място във временното класиране с актив от 41 точки. Втори в подреждането е тимът на Царско село с 39 т., следван от Локомотив (София) с 35 т. и мач по-малко.