Домакините започнаха по-активно срещата, търсейки в предни позиции голмайстора на отбора Габриел Петров, докато гостите залагаха предимно на контраатаки. Именно при една такава бърза контра Владислав Гошов изведе згориграждани напред в резултата - 0:1. 10-на минути по-късно обаче след хубав пробив по лявото крило и точен изстрел Цветослав Ценов-Заицата върна бруснени в мача - 1:1.

В самия край на първото полувреме миньорци отново поведоха след пряк свободен удар, изпълнен майсторски от Николай Владинов за 1:2.

През втората част "канарчетата" тръгнаха да търсят промяна в резултата и в рамките само на 5 минути стигнаха до пълен обрат с попадения на Габриел Петров и на новото попълнение Самуил Петров.

Впоследствие играта доста се накъса, като нарушенията взеха превес на терена. В крайна сметка гостите успяха да откраднат една точка, благодарение отново на Владинов, който се разписа за 'миролюбивото" 3:3.

Следващата контрола на Ботевъ (Брусен) е тази събота от 18:00 часа отново на изкуствения терен на градския стадион със Скала 2015 (Оселна).