Голмайсторът на "канарчетата" Габриел Петров изведе домакините напред в резултата в средата на първото полувреме, засичайки с глава центриране от корнер. Малко по-късно отново той покачи на 2:0, след като надбяга за пореден път отбраната на гостите. Крайното 3:0 оформи капитанът на отбора Станислав Иванов в самото начало на втората част.

Ботевъ (Брусен) започна срещата в следния основен състав: Иван Тончев, Коста Рагьов, Николай Момчилов, Самуил Петров, Светлин Каменов, Павел Атанасов, Станислав Иванов (кап.), Славчо Костов, Габриел Петров, Александър Омарски и Цветослав Ценов. След почивката в игра влязоха Веселин Цеков, Владимир Цеков, Цветомир Цветков и Илиян Вачев.

В първия кръг от първенството в "А" ОФГ Враца Ботевъ (Брусен) гостува на Миньор 2017 (Згориград), който през миналия сезон завърши на 11-о място в регионалната областна група. Двубоят е тази неделя, 2 септември, от 17:00 часа на стадиона във врачанското село.