В конкуренцията на 19 състезатели от 13 клуба от цялата страна едно от най-новите попълнения на врачанския клуб Светослав Николов триумфира в категория 82 кг. На финала той победи с технически туш Тихомир Димов ("Армеец-ЦСКА" - София). Освен златния медал, възпитаникът на треньора Юлиян Димитров заслужи и приза за най-резултатен състезател в шампионата, в който взеха участие 139 "класици" от 21 спортни клуба. В същата категория неговият съотборник Кристов Тодоров се нареди 11-и.

В по-горната категория - 87 кг, представителят на Ботев 93 (Враца) Мариян Маринов остана без конкуренцията сред 15 състезатели от 8 клуба. В битката за златото той надделя с технически туш над Борислав Василев ("Рилски спортист" - Самоков), а съотборниците му Кристиян Илиев и Християн Кременски разделиха пето-шесто място.

При най-тежките в категория 130 кг другият дебютант в тима на врачани - украинецът Сергей Велев, тушира на финала Петър Арнаудов ("Локомотив" - Пловдив) и донесе още една титла за Спортен клуб "Ботев 93".

При 67-килограмовите бронзово отличие спечели Едуард Евтимов , който в двубоя за третото място надделя над Станимир Иванов ("Атлетик" - Пловдив). В същата категория Николай Иванов е 14-и.

Другият представител на врачанския клуб в шампионата - Димитър Ангелов, зае 17-о място при 72-килограмовите.