Два медала - златен и сребърен, спечелиха състезателите на СК „Атлет” Мездра в 34-ото издание на международния крос „Ивайло”, който се проведе в парк „Света гора” в старопрестолния град. В спортната проява, традицията за чието провеждане датира от 1967 г., се включиха 212 състезатели от цялата страна в четири възрастови категории. Сред тях бяха 15 лекоатлети от двата мездренски клуба - „Атлет” и „Вирен”.

Най-добре се представи двукратната национална шампионка по крос кънтри и в дисциплината 800 м в зала Рая Лалова от клуб „Атлет”. Възпитани-чката на треньора Дилян Маринов бе най-бърза при момичетата до 16 г. - тя пробяга 2000-метровата дистанция за 7 мин. и 53 сек. Сребърно отличие в по-горната възрастова група - девойки младша възраст, заслужи нейната съотборничка Дева-Мария Драгиева, която преодоля 3 км трасе за 12 мин. и 21 сек., финиширайки непосредствено след победителката Лушка Кокотанекова от „Борис Мулешков” (Панагюрище).

Ива Костадинова и Теодора Тодорова от клуб „Вирен” се наредиха пета и шеста на 4000 м при девойките ст. възраст, а Иван Драгановски и Александър Колов от „Атлет” са осми и девети, съответно на 3 км при момчетата до 16 г. и на 6000 м при юношите ст. възраст. Александър Йотовски не завърши бягането на 10 км при мъжете.

В масовите любителски пробези най-предно класиране записа Цвети Гeнчева - трето място на 1000 м при 14-15-годишните момичета. Следват: Силвия Йолова - шеста при 12-13-годишните момичета и Персиян Богданов - седми в същата възрастова група при момчетата.