Срещу тима от морската столица възпитаничките на треньора Петър Гергов направиха силно първо полувреме, в което натрупаха преднина от 26 точки. След почивката монтанчанки намалиха темпото, но авансът им се запази.

С 16 точки Габриела Ангелова бе най-резултатна за победителките. С толкова точки завърши мача и Илияна Георгиева от Черно море.

В спор за петото място в неделя излизат Левски (София) и БШ Миньор (Перник). Софиянки победиха Нефтохимик’2010 (Бургас) с 66:40, а перничанки се наложиха над Доростол (Силистра) с 62:44.

Монтана - Черно море Одесос (Варна) 72:46 (19:7, 22:8, 18:18, 13:13)

Монтана: Ива Желязкова, Габриела Ангелова 16, Симона Николова, Йоана Младенова 7, Катерина Илиева 4 (Валентина Горанова 14, Цветина Цветанова 13, Йоана Иванова 12, Кристина Салтирова 4, Шумена Нончова 2, Кристияна Борисова, Теодора Асенова).

Черно море: Мариела Николов 2, Ивайла Георгиева, Ирена Траянова, Михаела Ангелова 8, Илияна Георгиева 16 (Ива Димова 10, Мартина Славчева 4, Паолина Гочева 4, Алекса Бочкова 2, Магдалена Маинова, Силви Желева).

Съдии: Димитър Георгиев, Христо Христов.